תחזוקת ניקיון יעילה למזגן המונעת תקלות

תחזוקת ניקיון יעילה למזגן המונעת תקלות

המזגן הוא מצרך חשוב עבורכם גם בקיץ וגם בחורף ואפשר לומר כי מדובר ברכיב חשמלי שאתם רוכשים בעלות דיי גבוהה. ביחס לעלות, אתם וודאי מעוניינים לשמור על המזגן לאורך זמן ולהימנע ממצבים של תקלות ותיקונים שיגיעו בעקבות זאת.

הדרך הנכונה למניעת תקלות במזגנים היא תחזוקה נכונה הכוללת ניקוי מזגנים. הכנו עבורכם מדריך שמסביר איך לנקות את המזגן בצורה נכונה.

 

ניקוי מזגנים באופן עצמאי בבית

איך מנקים מזגן באופן עצמאי בבית? הניקוי העצמאי שאתם יכולים לבצע בעצמכם מתמקד בעיקר בניקוי האבק הפנימי שמצטבר בתוך המזגן ברכיבים שנראים לעין. כשחושבים על אבק, רוב האנשים חושבים על ניקוי בעזרת שואב אבק. במקרה של ניקוי מזגנים, זו אינה הדרך הנכונה.

אז מהי הדרך הנכונה? כדי לנקות את המזגן מאבק עליכם לפרק את החלק העליון ולהוציא ממנו את הפילטרים. הפילטרים הם הרכיב שבו תמצאו מצבור גדול של אבק. יש להוציא אותם ולשטוף במי ברז.

לפני שתחזירו את הפילטרים למקומם, קחו בקבוק התזה, הכניסו אליו מים וערבבו עם מעט חומץ. את החומר תתיזו אל תוך החלק הפתוח של המזגן. אתם תדעו שהניקוי מתבצע, כאשר תתחילו לראות לכלוך שיוצא החוצה. לאחר מכן, עשו התזה דומה ללא חומץ, רק עם מים נקיים. לאחר שתנגבו את המזגן מהמים והלכלוך, תוכלו להחזיר את הפילטרים למקום.

כיום ניתן גם לרכוש ערכות ניקוי מזגנים באופן עצמאי הכוללות חומר ניקוי מקציף שגם הוא עושה עבודה טובה. עם זאת, כדאי לדעת כי בניקוי עצמאי לא תמיד מגיעים לחלקים פנימיים של המזגן כמו המאייד ותעלות הניקוז שגם הן צוברות לכלוך ואבק רב. ניקוי אזורים אלו מחייב קריאה לטכנאי מזגנים שמבצע ניקוי מקצועי למזגן.

 

איך מתבצע ניקוי מקצועי של מזגנים עם חברת נקי כמו חדש?

1.     פירוק החלק החיצוני –לפני שהטכנאי מתחיל בניקוי, הוא קודם יפרק את החלק החיצוני של המזגן ויוציא את הפילטרים.

 

2.     הכנה של דלי וגיגית לקבלת המים המלוכלכים – הטכנאי יכין מקום לאיסוף המים המלוכלכים במהלך הניקוי. חלק מהלכלוך יורד דרך צינור הניקוז של המזגן וחלק פשוט נוזל מטה.

 

3.     ניקוי ראשוני במים –כאשר כל חלקי המזגן חשופים, הטכנאי יתיז מים באמצעות צינור מים הפועל בלחץ מתון. ההתזה תכוון לכל חלקי המזגן, כולל החלקים הפנימיים. מדובר על פעולה שמסירה את הלכלוך הראשוני ובדרך כלל מדובר בלכלוך רב.

 

4.     התזת חומר ניקוי מקציף -  את ההתזה של חומר הניקוי מבצעים בעזרת צינור ייחודי עם ראש דק שנכנס בעדינות לכל החריצים הקטנים ביותר והצפופים. הטכנאי יניח לחומר הניקוי לעבוד ובינתיים בזמן הזה יעבור לניקוי הפילטרים והחלק החיצוני של המזגן במים נקיים.

 

5.     שטיפה במים וניגוב – הטכנאי ישטוף במים נקיים את חומר הניקוי ולאחר מכן ינגב את המזגן בעזרת מטלית לחה. בסוף הניקוי יחבר חזרה את הפילטרים ואת החלקים החיצוניים.

 

מחפשים חברת ניקיון מקצועית? הזמינו את נקי כמו חדש

מפה
וידאו
המלצות
כוכי אברהם
כוכי אברהם
27/12/2019

שירות סבלני, אדיב ואמין של כל הצוות הנהדר שלכם. המלצתם לנו בדיוק איזה מזגן אנחנו צריכים לפי גודל החדר והמיקום שלו בבית וגם המחיר שלכם היה אטרקטיבי לעומת האחרים. מהיום אתם הבלעדיים שלי במזגנים

אור חנוכה
אור חנוכה
01/04/2019

קיבלנו את הדירה שלנו ממש לפני שבוע והחלטנו לארח משפחה לחג הפסח, פעם ראשונה שהדלקנו את המזגן החדש שקיבלנו מהקבלן והוא פשוט לא עבד! לאחר שיחה קצרה עם נציג החברה הבחור שלכם היה אצלנו תוך פחות משעה גם בערב החג! תודה ענקית לכל הצוות על המענה המהיר, האכפתיות והאנושיות שלא זכינו לה מאף חברת מזגנים אחרת!

שרון קולינס
שרון קולינס
24/07/2019

פתאום הגיע השרב בבום גדול והמזגן במשרדי החברה שלנו הפסיק לקרר, שכל הטכנאים היו עסוקים ורצו להגיע תוך 3 ימי עסקים אתם הגעתם עוד באותו היום ותיקנתם את המזגן ממש מהר ובמחיר סביר

אופק ודקלה
אופק ודקלה
01/11/2019

האינטרקציה עם נציג החברה הייתה ממש טובה, הגעה מהירה, שירות טוב, המחיר היה קצת גבוה אבל לבסוף קיבלנו הנחה

תום ברקאי
תום ברקאי
09/10/2017

היה קצת קשה לתפוס אתכם בשעות הבוקר המוקדמות אבל ברגע שעניתם הבחור שלכם היה אצלי בדירה תוך 40 דקות, שירות מהיר וגם מחיר טוב

אלברט בן חמו
אלברט בן חמו
26/01/2018

אחרי שקיבלנו עליכם המלצות מחברים הגעתם אלינו להתקנת מזגן מיני מרכזי במשרדי החברה ברמת גן, הצוות שלכם ביצע עבודה יסודית ברמה גבוהה, הדמפרים הותקנו בצורה אסתטית ותעלות המזגן הוצבו במיקום הנכון. פשוט להסיר בפניכם את הכובע

לקבלת הצעת מחיר השאירו פרטים או חייגו: 055-9379-389