למה חשוב להרחיק יונים מהמזגן?

למה חשוב להרחיק יונים מהמזגן?

יונים הן מטרד מוכר בבתים והן אוהבות לשהות בכל מיני מקומות הסובבים את המעטפת החיצונית. בין המקומות האידיאלים לשהותן של היונים הוא החלק החיצוני של המזגנים. למקום הזה יש המון יתרונות עבורן ולכן הן מאוד אוהבות אותו, אך עבור הדיירים שגרים בדירה או בבית, מדובר על חיסרון גדול המביא עמו צרות. במאמר הבא נסביר למה חשוב להרחיק יונים מהמזגן.

 

למה המזגן הוא מוקד עליה לרגל עבור יונים?

החלק החיצוני של המזגנים הוא מקום אידיאלי עבור היונים והן מאוד אוהבות אותו. יש בו כל מה שהן צריכות כדי לעמוד בנוחות, לבנות קן ולקנן בו בעונת הקינון.

נוחות מרבית – החלק העליון של קוביית המזגן החיצונית הינו שטוח ומאפשר עמידה יציבה ללא הפרעות. כמו כן, יש בו מקום תצפית נוח מפני עופות דורסים שהיונים מפחדות מהם.

מקום בטוח להקמת קן וקינון – מדובר באזור שנוח להקים בו קן. הוא שטוח ומוציא אוויר חם ונעים והיונה רואה בו כאזור המבטיח שמירה על גוזליה ולכן הוא אידיאלי עבורה להקמת הקן, דגירה, קינון וטיפול בגוזלים.

 

מהם הסיכונים ביונים השוהות על המזגן?

החלק החיצוני של המזגן נמצא בסמוך לכל חדר שיש בו מזגן. אם חלק זה חיצוני לדירה, מה הסיכונים שיש בשהייה של היונים עליו? הנה מספר סיכונים שכדאי להכיר והן ללא ספק הסיבות העיקריות להזמנת הרחקת יונים ממזגנים.

לשלשת על המזגן – אחד הסיכונים הקיימים ביונים ששוהות על המזגן הוא הלשלשת שהן מפזרות.

בתוך הלשלשת יש שלל חיידקים מזיקים לאדם וכאשר היא מתייבשת, היא מתפוררת וחלקים ממנה נמצאים באוויר.

למזגנים יש פעולת מדחס שעובדת בכל זמן שהמזגן עובד וכאשר הלשלשת מתפוררת, היא נכנסת דרכו אל תוך החלק הפנימי של המזגן ישירות לתוך הבית ומשם אל קנה הנשימה של הדיירים. הרחקת יונים מהמזגן היא הפתרון הטוב ביותר למנוע מצבי מחלות מחיידקים אלו.

נזק ליונים – באופן כללי, השהייה על החלק העליון של המזגן החיצוני אינה מסוכנת, אך מעידה קטנה לכיוון המדחס עשויה להיות מסוכנת מאוד.

יונה שבטעות נתפסת באזור זה, עשויה לסיים את חייה ומבחינתכם זה אומר פגר של יונה המביא עמו תולעים ועוד שלל מזיקים וגם פרוצדורה של פירוק אזור המדחס והוצאת היונה על ידי איש מקצוע.

 

איך מרחיקים יונים ממזגן באופן מקצועי ויעיל?

אז כבר הבנו שיונים על המזגן הן מטרד שכדאי להרחיק, אבל איך עושים זאת בצורה נכונה? כעת נפרט איך להרחיק יונים מהמזגן בצורה מקצועית.

הדרך הכי טובה להרחקה מאזור זה היא באמצעות דוקרנים. כיום עושים הבחנה בין דוקרנים מפלסטיק לדוקרנים ממתכת, כאשר אלו שעשויות מתכת הן האיכותיות מבין השניים.

מרחיק מקצועי ייתן לכם מידע ועלויות על שני הסוגים, יאפשר לכם לעשות את הבחירה בעצמכם, אך יציין בפניכם מה יותר טוב.

צריכים להרחיק יונים? הזמינו את חברת סטופ יונים

מפה
וידאו
המלצות
כוכי אברהם
כוכי אברהם
27/12/2019

שירות סבלני, אדיב ואמין של כל הצוות הנהדר שלכם. המלצתם לנו בדיוק איזה מזגן אנחנו צריכים לפי גודל החדר והמיקום שלו בבית וגם המחיר שלכם היה אטרקטיבי לעומת האחרים. מהיום אתם הבלעדיים שלי במזגנים

אור חנוכה
אור חנוכה
01/04/2019

קיבלנו את הדירה שלנו ממש לפני שבוע והחלטנו לארח משפחה לחג הפסח, פעם ראשונה שהדלקנו את המזגן החדש שקיבלנו מהקבלן והוא פשוט לא עבד! לאחר שיחה קצרה עם נציג החברה הבחור שלכם היה אצלנו תוך פחות משעה גם בערב החג! תודה ענקית לכל הצוות על המענה המהיר, האכפתיות והאנושיות שלא זכינו לה מאף חברת מזגנים אחרת!

שרון קולינס
שרון קולינס
24/07/2019

פתאום הגיע השרב בבום גדול והמזגן במשרדי החברה שלנו הפסיק לקרר, שכל הטכנאים היו עסוקים ורצו להגיע תוך 3 ימי עסקים אתם הגעתם עוד באותו היום ותיקנתם את המזגן ממש מהר ובמחיר סביר

אופק ודקלה
אופק ודקלה
01/11/2019

האינטרקציה עם נציג החברה הייתה ממש טובה, הגעה מהירה, שירות טוב, המחיר היה קצת גבוה אבל לבסוף קיבלנו הנחה

תום ברקאי
תום ברקאי
09/10/2017

היה קצת קשה לתפוס אתכם בשעות הבוקר המוקדמות אבל ברגע שעניתם הבחור שלכם היה אצלי בדירה תוך 40 דקות, שירות מהיר וגם מחיר טוב

אלברט בן חמו
אלברט בן חמו
26/01/2018

אחרי שקיבלנו עליכם המלצות מחברים הגעתם אלינו להתקנת מזגן מיני מרכזי במשרדי החברה ברמת גן, הצוות שלכם ביצע עבודה יסודית ברמה גבוהה, הדמפרים הותקנו בצורה אסתטית ותעלות המזגן הוצבו במיקום הנכון. פשוט להסיר בפניכם את הכובע

לקבלת הצעת מחיר השאירו פרטים או חייגו: 055-9379-389