התקנת מזגן במרפסת

פתרונות מיזוג למרפסות קטנות וגדולות

פתרונות מיזוג מתקדמים לקירור מרפסות שירות
התקנת מזגן החל מ- 490 ש"ח
מיזוג מרפסות קטנות ע"י שימוש במזגן מיני מרכזי של פנים הבית
עד 30% הנחה למזמינים מתקין למזגן מראש
שירות אקספרס - התקנת מזגן מהיום להיום
מחירים מיוחדים לבעלי עסקים ומשרדים

לפרטים נוספים וקבלת הצעת מחיר ללא התחייבות חייגו: 055-9379-389

התקנת מנוע מזגן במרפסת

כל מה שצריך לדעת על התקנת מזגן במרפסת

האקלים הישראלי לא מאפשר לנו לוותר על מזגן, אבל יש כאלה שהחליטו לקחת את זה צעד קדימה ולהתקין מזגן גם במרפסת. רגע לפני שאתם מצטרפים למגמה הזו הקשיבו לכמה עצות שיעזרו לכם לעשות את הצעד הזה בצורה יעילה יותר.

איפה מתקינים מזגן במרפסת?

מזגן בסלון כבר התקנתם מזמן, וגם חדרי השינה שלכם מאובזרים באמצעי החשוב הזה. הבית מקורר היטב בימות הקיץ החמים, אבל מתחשק לכם להרחיב את החוויה הקרה לאגף נוסף. לא, אנחנו לא מציעים לכם להתקין מזגן בשירותים (למרות שגם זו אפשרות), אלא במרפסת.

מרפסת נמצאת במעין אזור תפר של הבית. מצד אחד היא חלק מהבית, כאשר בדרך כלל יש לה יציאה ישירה מן הבית והיא נמצאת יחד איתו באותו מפלס. מצד שני המרפסת קרובה לגינה ומהווה חלק מן החוץ. מהסיבה הזו מרפסת מהווה מקום מצוין לישיבה תוך הרגשה של יציאה החוצה.

ישראלים רבים מטפחים מרפסת וגינה מכובדות, אך נמנעים מלשבת בהם בגלל החום והלחות. הפתרון לכך יכול להגיע בדמות מזגן שיצנן את המרפסת ויאפשר לכם לשבת בה גם בימים חמים. מרפסת מקוררת תהיה אתר מצוין לאירוח וגם לישיבה משפחתית רגועה.

איזה סוג מרפסת מתאים להתקנת מזגן

כמובן שלא כל סוגי המרפסות יתאימו להתקנת מזגן. אם המרפסת שלכם פתוחה לחלוטין יהיה לא רלוונטי להתקין בה מזגן כיוון שהוא יצליח לקרר רק את מי שיישב ממש מתחתיו. כדי שהמזגן יצליח לקרר הוא צריך חלל סגור.

מרפסת סגורה מכל סוג יכולה להתאים לכך, כאשר ככל שהמרפסת כוללת איטום ובידוד איכותיים יותר כך המזגן יהיה אפקטיבי יותר. אם המרפסת שלכם סגורה באופן חלקי תוכלו לשקול התקנה של מצנן שפעולתו טובה פחות משל מזגן אך הוא עשוי להיות אפקטיבי גם באוויר הפתוח. גם התקנת מזגן במרפסת נפתחת היא אפשרות טובה, אבל אם הדלת למרפסת לא אטומה מספיק האפקטיביות של המזגן עלולה להיות גבולית.

איזה מזגן יתאים למרפסת?

התקנת מזגן במרפסת סגורה בזכוכית או במרפסת מקורה חייבת להתבצע מתוך הבנה שלא כל מזגן יתאים לכך. יש לשקלל את המשתנים השונים וביניהם גודל המרפסת, רמת הבידוד ורמת הצל שיש במרפסת במהלך שעות היום. חשוב להתייעץ עם יועץ מזגנים שיידע לעזור לכם לבחור את המזגן המתאים לתנאים.

כמה זה עולה?

השאלה הבאה עליה אתם רוצים לקבל תשובה היא כמה עולה התקנת מזגן במרפסת, אבל עליכם לדעת שהתשובה תלויה מאוד בסעיף הקודם. עלות התקנת מזגן במרפסת תהיה בהתאם למצב המרפסת שלכם מבחינת גודל ובידוד. כמובן שהמחיר יושפע גם מזהות החברה שמייצרת את המזגן ומעלות ההתקנה.

מחיר התקנת מזגן במרפסת עשוי להשתנות מטכנאי לטכנאי, אך שימו לב שאתם לא בוחרים מתקין רק על פי המחיר. אמנם אתם רוצים שהעבודה תיעשה במחיר המשתלם ביותר, אבל חשוב מאוד שהעבודה תיעשה גם באופן מקצועי. לשם כך חשוב לבחור בטכנאי אמין, מקצועי ובעל ניסיון, שיבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר.

מחירון התקנת מזגנים במרפסות

התקנת מזגן ייעודי למרפסות שירות

מחיר משוער

התקנת מזגן אלקטרה 1 כ"ס במרפסת 12 מ"ר

שירות התקנת מזגנים במרפסות מהיום להיום ע"י טכנאי מזגנים מוסמך

500-750 שקלים

מחיר מזגן תדיראן 2 כ"ס כולל התקנה במרפסת שירות

אפשרות התקנת מנוע המזגן על גבי דופן הקיר החיצוני, עבודה יפה ונקיה

החל מ- 2500 שקלים

התקנת מזגן עילי 3-3.5 כ"ס לקירור מרפסת שמש סגורה

מחיר פיקס ללא כל תלות בשעת העבודה. המחיר כולל קידוח בקיר בלוקים בלבד

600-900 שקלים

כמה עולה להתקין מזגן רצפתי חזק במרפסת מקורה

מתאים למרפסות גדולות עד 20 מ"ר, המחיר משתנה בהתאם לגודל וסוג המזגן

500-800 שקלים

מזגן טורנדו למרפסת כולל התקנה ואחראיות מלאה

כולל 3 מטר צנרת, התקנת מדחס מיוחדת על גבי מעמד מיוחד למרפסות

החל מ- 1500 שקלים

צורת ההתקנה של המזגן

התקנת מזגן במרפסת מקורה יכולה להיות פתרון מצוין לימים חמים, אבל חשוב שהמזגן יותקן בצורה נכונה. הדבר הראשון עליו נחשוב הוא המיקום, כאשר נרצה למקם את המזגן במקום המרכזי ביותר בחלל אותו נרצה לקרר. כמובן שיש לקחת בחשבון גם קרבה לנקודת חשמל ואפשרות נוחה להעברת הצנרת.

אחרי שהחלטנו מהו המיקום האידיאלי נתקין את יחידת הפנים, החלק ממנו יוצא האוויר הממוזג אל החדר. יחידת הפנים תוצמד אל קיר חזק בעזרת ברגים תוך הקפדה על כך שאין משהו שיחסום את האוויר שייצא ממנה. במידה ומדובר במזגן עילי יש להציבו לפחות 20 ס"מ מהתקרה על מנת שפתח האוורור יהיה אפקטיבי.

מיזוג מרפסת שמש מקורה

התקנת מדחס המזגן במרפסות

המדחס הוא למעשה המנוע של המזגן, והוא החלק הבא אותו נתקין. שתי האפשרויות להתקנה הן תלייה על הקיר באמצעות מתקן ייעודי או הנחה על גבי הרצפה. חשוב למקם את המדחס תוך התחשבות באוויר שהוא פולט, אך במרחק סביר מהמזגן שהתקנו, שכן השלב הבא הוא חיבור בין שני החלקים הללו באמצעות צנרת וכבלים.

אפשר להתקין את המדחס בתוך הבית?

את המדחס נתקין בדרך כלל בחלקו החיצוני של המבנה, אולם לעתים נעדיף להתקין אותו דווקא במרפסת. התקנת מנוע מזגן במרפסת יכולה להיות אמצעי לשמירה על המדחס מפני פגעי מזג האוויר או מפני גניבות. בחלק מהבתים המשותפים הנבנים כיום יש מקום ייעודי למנוע המזגן אשר הוצב במקום אסטרטגי ומוכן על מנת שלא יבלוט, ירעיש ויהווה מטרד לשכנים מסביבנו.

איך שומרים על המדחס בחורף?

המיקום הרגיל של מנוע המזגן הוא בחוץ. מרבית האנשים נוהגים כך. המזגנים שלהם מחזיקים מעמד, ומיליארד סינים לא טועים. אז אמנם המזגן עמיד לחום ולקור, ואפילו לתנאים קיצוניים, אבל אין עוררין ששהייה במרפסת תוכל לשמר אותו במצב תקין זמן רב יותר.

אם בכל זאת תבחרו להתקין את המנוע בחוץ חשוב להקפיד להרחיק ממנו צמחיה. אמנם המזגן עמיד לחום, קור ורטיבות, אבל צמחייה עבותה שתתפתח ותכסה על מנוע המדחס עלולה לגרום לו לתקלות לא רצויות. למעשה, אם תשאלו את טכנאי המזגנים שלכם מהו הגורם השכיח ביותר לתקלות במדחסים הוא יענה לכם - צמחים.

צנרת וכבלים

אחרי התקנת יחידת הקירור והמדחס יש צורך לחבר בין השניים. כיוון שחלק אחד נמצא בחוץ והאחר בפנים יש צורך לקדוח בקיר. את הקידוח יש לבצע בצורה אלכסונית כלפי חוץ ואחרי העברת הצינורות והכבלים לאטום את החורים. את התקנת המזגן ישלים צינור ניקוז שינקז את המים שיוצרת יחידת הקירור.

המדחס והרעש

אחת הסוגיות החשובות בהתקנת המדחס היא הרעש שהוא מקים. גם אם מדובר במזגן חדיש ושקט יחסית, המדחס שלו ישמיע רעש כלשהו. הרעש משתנה ממזגן למזגן, אך אין ספק שיש לקחת את הרעש בחשבון כאשר מתקינים את המזגן.

התקנת מזגן במרפסת כביסה עלולה להיות בעייתית כיוון שהמדחס עלול לגרום לכביסה להתלכלך. המדחס פולט אוויר חם ולא נעים ואתם לא רוצים לפגוע כך בכביסה הנקייה שלכם. גם התקנת מזגן במרפסת חדר שינה לא תהיה מומלצת לכל אחד. אם אתם לא נוהגים לישון עם מזגן זה כנראה לא יפריע לכם, אבל אם המזגן הוא חלק מהלילה שלכם הרעש עלול להפריע.

למה בעצם להתקין את המדחס במרפסת?

היתרון של התקנת מנוע מזגן במרפסת הוא בחיסכון במחיר ההתקנה. אם אתם גרים בדירה גבוהה מחיר התקנה עשוי להיות גבוה, אך מחיר התקנת מזגן במרפסת פתוחה עשוי להיות נמוך יותר כיוון שהוא פשוט יותר לביצוע. בנוסף, כאשר המדחס נמצא במרפסת הסכנה שהוא ייגנב פוחתת.

סכסוכי שכנים

אומרים שעדיף שכן קרוב מאשר אח רחוק, סכסוכי שכנים יכולים להיות מועקה מתמדת לכולנו וכדאי לנו מאוד להימנע מכך. בבתים משותפים רוב מרפסות השירות צמודות בין הדיירים החולקים את אותה הקומה והתקנת מזגן במרפסת שירות יכולה לגרום לרעש ומטרד עבור השכנים, מומלץ להתייעץ עם טכנאי מזגנים מוסמך לפני התקנת מזגן במפרסת שירות.

גם התקנת מזגן במרפסת שמש יכולה להפוך למטרד עבור שכנינו הקרובים, מרפסות שמש בנויות אחד מעל השניה קח שרעשים חזקים יורגשו בקומות שמעל ומתחת למרפסת שבה מותקן מנוע המזגן שלנו. מומלץ מאוד לקבל ייעוץ ולהתקין מנוע מזגן חדש ואינו מרעיש במרפסות מסוגים אלו.

כמו בכל שאלה, כל מקרה לגופו, אך ככלל ניתן לומר שאם הקבלן ייעד מקום מסוים למדחסים יש להתקינם שם. יחד עם זאת, אם אין מקום המיועד לכך מיקום מזגן במרפסת יכול להיעשות על פי שיקול דעתו הבלעדי של בעל המזגן, כל עוד הרעש אינו מהווה הפרעה חריגה. 

מפה
וידאו
המלצות
כוכי אברהם
כוכי אברהם
27/12/2019

שירות סבלני, אדיב ואמין של כל הצוות הנהדר שלכם. המלצתם לנו בדיוק איזה מזגן אנחנו צריכים לפי גודל החדר והמיקום שלו בבית וגם המחיר שלכם היה אטרקטיבי לעומת האחרים. מהיום אתם הבלעדיים שלי במזגנים

אור חנוכה
אור חנוכה
01/04/2019

קיבלנו את הדירה שלנו ממש לפני שבוע והחלטנו לארח משפחה לחג הפסח, פעם ראשונה שהדלקנו את המזגן החדש שקיבלנו מהקבלן והוא פשוט לא עבד! לאחר שיחה קצרה עם נציג החברה הבחור שלכם היה אצלנו תוך פחות משעה גם בערב החג! תודה ענקית לכל הצוות על המענה המהיר, האכפתיות והאנושיות שלא זכינו לה מאף חברת מזגנים אחרת!

שרון קולינס
שרון קולינס
24/07/2019

פתאום הגיע השרב בבום גדול והמזגן במשרדי החברה שלנו הפסיק לקרר, שכל הטכנאים היו עסוקים ורצו להגיע תוך 3 ימי עסקים אתם הגעתם עוד באותו היום ותיקנתם את המזגן ממש מהר ובמחיר סביר

אופק ודקלה
אופק ודקלה
01/11/2019

האינטרקציה עם נציג החברה הייתה ממש טובה, הגעה מהירה, שירות טוב, המחיר היה קצת גבוה אבל לבסוף קיבלנו הנחה

תום ברקאי
תום ברקאי
09/10/2017

היה קצת קשה לתפוס אתכם בשעות הבוקר המוקדמות אבל ברגע שעניתם הבחור שלכם היה אצלי בדירה תוך 40 דקות, שירות מהיר וגם מחיר טוב

אלברט בן חמו
אלברט בן חמו
26/01/2018

אחרי שקיבלנו עליכם המלצות מחברים הגעתם אלינו להתקנת מזגן מיני מרכזי במשרדי החברה ברמת גן, הצוות שלכם ביצע עבודה יסודית ברמה גבוהה, הדמפרים הותקנו בצורה אסתטית ותעלות המזגן הוצבו במיקום הנכון. פשוט להסיר בפניכם את הכובע

לקבלת הצעת מחיר השאירו פרטים או חייגו: 055-9379-389