החלפת לוח פיקוד למזגן

תיקון והחלפת לוח פיקוד לכל סוגי המזגנים

לוח פיקוד » לתקן או להחליף?
רק ב - Fix it Now מזגנים:
שיחת ייעוץ חינם ללא התחייבות 
ביקור טכנאי במחיר זול החל מ » 150 ₪ 
צוות אמין בעל ניסיון של מעל 20 שנים
החלפה או תיקון של לוח פיקוד בכל סוגי המזגנים
(אלקטרה, תדיראן, טורנדו, lg, סמסונג)
חלפים מקוריים בלבד מהיבואן הרשמי
כולל אחראיות מלאה
לפרטים נוספים וקבלת הצעת מחיר ללא התחייבות חייגו: 055-9379-389

החלפת לוח פיקוד במזגן

תופסים פיקוד על המזגן

החלפת לוח פיקוד למזגן היא לא פעולה שעושים כל יום, אבל היא לא פעם מתבקשת כדי לתחזק את המזגן, לתקן בו תקלות ולהאריך את חייו באופן כללי. רגע, אבל מה זה בכלל לוח פיקוד? איך מבצעים החלפת לוח פיקוד למזגן? על מי מומלץ שיעשה זאת? אילו סוגים של לוחות פיקוד בכלל יש? כל התשובות – במאמר שלפניכם

מזגן הוא מכשיר שהיה נהוג להפעיל בעיקר בקיץ, אבל בשנים האחרונות הוא הופך יותר ויותר למכשיר המופעל לכל אורך השנה, אם לקירור ואם לחימום. יש לכך מגוון סיבות: השכיחות המתגברת של ימים חמים גם בחורף, ההוזלה המשמעותית במחיר צריכת החשמל של המזגנים בטכנולוגיות החדשות, ההוזלה המשמעותית גם במחירי המזגנים עצמם ועוד.

אולם עם עליית השכיחות של הפעלת המזגן בכל ימות השנה, גם השכיחות של התקלות בהם עולה. אחת התקלות הנפוצות ביותר במזגנים הינן תקלות הקשורות בתרמוסטט האלקטרוני – הידוע בכינויו לוח פיקוד או קופסת פיקוד.

מהו לוח הפיקוד במזגן?

לוח פיקוד למזגן הינו אותו רכיב אלקטרוני איתו שלט המזגן "מתקשר", ומפעיל את המזגן על פי העדפות המשתמש. באותו רכיב אלקטרוני ישנו גם התרמוסטט, ה"חש" את טמפרטורת החדר ומתאים את פעולת המזגן אליה ביחס לאותן העדפות אותן הכתיב המשתמש באמצעות שלט המזגן.

מכיוון שלוח הפיקוד במזגן, בכל מזגן – רצפתי, עילי או מיני מרכזי – הינו בעצם הלב של המזגן, רבים חושבים בטעות שתקלה בלוח הפיקוד פירושה ש"הלך המזגן", ושיש צורך להחליף אותו. זה פשוט לא נכון: כיום ניתן לבצע בקלות החלפת לוח פיקוד למזגן, על ידי טכנאי מזגנים מוסמך, ובכך לחסוך אלפי שקלים שהיו מתבזבזים ברכישת מזגן חדש שלא לצורך.

תיקון לוח פיקוד במזגן

החלפת לוח פיקוד בכל סוגי המזגנים

כדי לקבוע כיצד לבצע החלפת לוח פיקוד למזגן באופן נכון, צריך ראשית לברר שני דברים חשובים: יצרן המזגן (המותג) וסוג המזגן.

ישנם כמובן בשוק לא מעט יצרני מזגנים: אלקטרה, אלקו, טורנדו, תדיראן-סמסונג, מיצובישי ועוד. כל המותגים הללו מציעים גם סוגים שונים של מזגנים: מזגן עילי, מזגן מרכזי, מזגן מיני מרכזי ואפילו כל מיני קומבינציות של שניהם.

כדי לקבוע את הדרך הטובה ביותר לבצע החלפת לוח פיקוד למזגן, חשוב לבדוק האם הוא עדיין בתקופת האחריות שלו. כל כך למה? משום שאם הוא בתקופת האחריות, חשוב שהחלפת לוח הפיקוד או אפילו תיקון לוח הפיקוד ייעשה עם חלקים מקוריים של החברה, כדי שהאחריות על המזגן לא תיפגע.

זאת אומרת – החלפת לוח פיקוד למזגן אלקטרה צריכה להיעשות עם לוח פיקוד חלופי של חברת אלקטרה; החלפת לוח פיקוד של מזגן טורנדו, צריכה להתבצע עם חלפים מקוריים של חברת טורנדו. הדבר זהה עם כל מותגי המזגנים האחרים: החלפת לוח פיקוד למזגן אלקו, החלפת לוח פיקוד למזגן מיצובישי, החלפת לוח פיקוד למזגן תדיראן-סמסונג וכו'.

הפרמטר השני שציינו הוא כמובן סוג המזגנים – עילי (בודד), מרכזי או מיני מרכזי. כל סוג של מזגן כזה דורש סוג אחר של חלקי חילוף וסוג אחר של עבודה, ומכאן שגם ישנו תמחור שונה לעבודת החלפת לוח פיקוד למזגן מרכזי או החלפת לוח פיקוד למזגן מיני מרכזי, למשל.

אם תקופת האחריות של היצרן על המזגן כבר עברה, יש עוד אופציות בשוק, שאחת הפופולריות שבהן הוא לוח פיקוד אוניברסלי – כזה המתאים לכל המותגים ולכל סוגי המזגנים.

כמה עולה לוח פיקוד למזגן מרכזי / מיני מרכזי?

מזגן מרכזי או מיני מרכזי הינו מזגן בעל מנוע אחד, המקרר את כל חדרי הבית באמצעות תעלות מיזוג המותקנות בקירות או בתקרות החדרים, על ידי פתחי מיזוג.

החלפת לוח פיקוד למזגן מרכזי או מיני מרכזי מתמודדת עם לוח פיקוד אחד של היחידה המפעילה את המזגן בכל הבית, זאת להבדיל ממזגנים מפוצלים המצויים בכל חדר בבית, אשר לכל אחד מהם ישנו לוח פיקוד או קופסת פיקוד משלו.

נשים לב להבדל, החשוב הזה, ייתכן שדווקא תחזוקת מזגן מיני מרכזי או מרכזי עדיפה על תחזוקת מזגנים מפוצלים, בוודאי בהקשר של החלפת לוח פיקוד למזגן או תיקון לוח פיקוד למזגן.

המחירים של החלפת לוח פיקוד למזגן מיני מרכזי (או מרכזי) אינם דומים למחירי החלפת לוח פיקוד במזגן מפוצל (עילי או רצפתי), ונעים בין 1200 ₪ ל-1800 ₪. מחיר זה כולל את עלות קופסת הפיקוד או לוח הפיקוד עצמו, ואת מחיר העבודה של טכנאי המזגנים המוסמך שיעשה את העבודה.

לוח פיקוד / קופסת פיקוד – תיקון או החלפה?

לוח פיקוד למזגן הינו כאמור הראש של המזגן, זה שמפעיל את המזגן על פי העדפות המשתמשים בו. יכולות לצוץ בו כל מיני תקלות, אשר לא כולן דורשות את החלפת לוח הפיקוד – לפעמים ניתן להסתפק בתיקון לוח הפיקוד או קופסת הפיקוד במזגן.

כדי לקבוע מהי התקלה ומהי דרך התיקון הטובה ביותר בלוח הפיקוד או קופסת הפיקוד במזגן שלכם, תצטרכו להזמין טכנאי מוסמך ומנוסה שיאבחן את הבעיה ויטפל בה. כיום, באמצעות אתרי חוות הדעת על אנשי מקצוע, תוכלו למצוא בקלות טכנאי מזגנים מוסמכים ואמינים באיזור מגוריכם, לצורך החלפת לוח פיקוד למזגן או לתיקונו.

מפה
וידאו
המלצות
כוכי אברהם
כוכי אברהם
27/12/2019

שירות סבלני, אדיב ואמין של כל הצוות הנהדר שלכם. המלצתם לנו בדיוק איזה מזגן אנחנו צריכים לפי גודל החדר והמיקום שלו בבית וגם המחיר שלכם היה אטרקטיבי לעומת האחרים. מהיום אתם הבלעדיים שלי במזגנים

אור חנוכה
אור חנוכה
01/04/2019

קיבלנו את הדירה שלנו ממש לפני שבוע והחלטנו לארח משפחה לחג הפסח, פעם ראשונה שהדלקנו את המזגן החדש שקיבלנו מהקבלן והוא פשוט לא עבד! לאחר שיחה קצרה עם נציג החברה הבחור שלכם היה אצלנו תוך פחות משעה גם בערב החג! תודה ענקית לכל הצוות על המענה המהיר, האכפתיות והאנושיות שלא זכינו לה מאף חברת מזגנים אחרת!

שרון קולינס
שרון קולינס
24/07/2019

פתאום הגיע השרב בבום גדול והמזגן במשרדי החברה שלנו הפסיק לקרר, שכל הטכנאים היו עסוקים ורצו להגיע תוך 3 ימי עסקים אתם הגעתם עוד באותו היום ותיקנתם את המזגן ממש מהר ובמחיר סביר

אופק ודקלה
אופק ודקלה
01/11/2019

האינטרקציה עם נציג החברה הייתה ממש טובה, הגעה מהירה, שירות טוב, המחיר היה קצת גבוה אבל לבסוף קיבלנו הנחה

תום ברקאי
תום ברקאי
09/10/2017

היה קצת קשה לתפוס אתכם בשעות הבוקר המוקדמות אבל ברגע שעניתם הבחור שלכם היה אצלי בדירה תוך 40 דקות, שירות מהיר וגם מחיר טוב

אלברט בן חמו
אלברט בן חמו
26/01/2018

אחרי שקיבלנו עליכם המלצות מחברים הגעתם אלינו להתקנת מזגן מיני מרכזי במשרדי החברה ברמת גן, הצוות שלכם ביצע עבודה יסודית ברמה גבוהה, הדמפרים הותקנו בצורה אסתטית ותעלות המזגן הוצבו במיקום הנכון. פשוט להסיר בפניכם את הכובע

לקבלת הצעת מחיר השאירו פרטים או חייגו: 055-9379-389