איך ג'וקים מגיעים למזגן ואיך לטפל בהם?

איך ג'וקים מגיעים למזגן ואיך לטפל בהם?

אתם לפני מעבר לדירה חדשה. כבר סגרתם כל מה שצריך לקראת המעבר המיוחל, רק דבר אחד חשוב כמעט שכחתם או שלא הייתם מודעים אליו והוא כמובן ריסוס והדברת ג'וקים. כניסה של ג'וקים לתוך הבית זו בעיה שכיחה ונפוצה. החרקים החומים והלא נעימים יכולים להיכנס לכל בית וגם למקומות שאפילו לא חשבתם עליהם כמו המזגן למשל. במאמר הבא נסביר איך ג'וקים מגיעים למזגן ומהי הדרך הנכונה לטפל בהם לפני שאתם נכנסים לגור בדירה.

 

איך ג'וקים מגיעים למזגן?

ג'וקים נכנסים אל הבית שלכם בדרך כלל דרך צינורות ניקוז למיניהם. הגעתם ממערכת הביוב אל מערכת האינסטלציה בבית היא דיי פשוטה, אך עם המזגנים בבית הסיפור קצת שונה מהסיבה שהמזגנים לא מחוברים לצנרת שלכם. אם כן, מהיכן הם בכל זאת מגיעים אליהם? המזגן הוא למעשה מערכת סגורה שמחוברת לצינור ניקוז. ג'וקים יכולים להיכנס  לתוך המזגן מתוך צינור זה. לרוב, הצינור הזה חסום, אך אם מדובר בדירה חדשה שלא היו בה שוכרים זמן רב, בהחלט יכול להיות שהצינור היה פתוח והחברים הקטנים החומים נכנסו דרכו.

 

למה שהג'וקים ירצו להיכנס דרך המזגן אליכם הביתה?

ליצור החום הקטן אין העדפה מהיכן להיכנס אליכם הביתה. הוא פשוט מעוניין במציאת מקום לח, חמים שיש בו מזון. עבור הג'וקים, גם אבק הוא שארית מזון מצוינת. בתוך המערכת הסגורה של המזגן יש לו את כל מה שהוא צריך כדי להמשיך ולהתקיים. למעשה, הג'וקים נחשבים לאחד היצורים הכי עמידים מבחינת שרידות, כך שהמזגן הוא בהחלט מקום אידיאלי עבורם. אז מה עושים לפני כניסה לדירה חדשה או כאשר מגלים כי יוצאים לכם ג'וקים מהמזגן? זה הרגע שבו מזמינים חברת הדברה עם ניסיון שמכירה את זני הג'וקים השונים ויודעת איך נפטרים מהם בהצלחה.

 

האם ריסוס ביתי עובד ומספיק כדי להיפטר מהג'וקים?

ריסוס ביתי יעזור לכם להיפטר באופן נקודתי מג'וק אחד או שניים שראיתם כאשר יצאו מהמחבוא. אך יש האומרים שאם מצאתם אחד, למעשה מצאתם משפחה והאמת היא שהריסוס הביתי אינו מספיק במקרה זה. בארץ, יש כשמונה זנים של ג'וקים. לכל זן עמידות אחרת והריסוסים הביתיים לא תמיד מוצלחים במקרה זה. כדי להיפטר מהם באמת, אתם זקוקים לשירותי הדברה מקצועית נגד ג'וקים במזגן.

 

הדרך הנכונה להיפטר מג'וקים באופן מקצועי

איך להיפטר מג'וקים במזגן? יש שלוש שלבים עיקריים שיעזרו לכם במשימה!

שלב ראשון – חסימת פתח הניקוז – פתח הניקוז הוא הבעיה ההתחלתית שבגללה נכנסו לכם ג'וקים לתוך המזגן. לכן, הדבר הראשון שתעשו הוא לסגור את פתח הניקוז כדי למנוע חדירה של ג'וקים נוספים ולחסום את יציאתם של הג'וקים שנמצאים בפנים.

שלב שני – ריסוס ג'וקים במזגן או הדברה באמצעות פיתיון ג'ל על ידי מדביר מקצועי העוסק בהדברת ג'וקים עם רישיון.

שלב שלישי – ניקיון יסודי של המזגן – זה הרגע לנקות את כל המזגן מבפנים. פתחו את כל החלקים שניתנים להסרה ונקו אותם. בצרה כזו אתם דואגים לנקות שאריות וגם ביצים של תיקנים.

 

מהי הדברת ג'וקים באמצעות ג'ל?

הדברת ג'וקים באמצעות ג'ל היא לא הדברה שעושים כל הזמן והיא מיועדת בעיקר לבתים שבהם לא ניתן לבצע ריסוס עקב בעלי חיים או תינוקות שזוחלים על הרצפה. פיתיון הג'ל הוא למעשה פיתיון רעל. הג'וקים מגיעים אל הפיתיון, בטוחים שמדובר באוכל ועם האכילה הפיתיון למעשה פוגע במערכת העצבים שלהם והם מתים.

 

מהי הדברת ג'וקים בריסוס?

הדברת ג'וקים בריסוס היא ההדברה הנפוצה ביותר. ריסוס הוא שם כללי לחומרי הדברה שניתן לרסס בבתים. מכיוון שבארץ יש מספר זנים של ג'וקים, מדביר מקצועי למעשה יתאים את חומר הריסוס לסוג הג'וק. תיקנים אמריקאים הם תיקנים שמתים בריסוס פשוט יחסית, גם כזה היוצא מתרסיס ביתי. כאשר מדובר בתיקן גרמני, תיקני פסים או זנים אחרים, המדביר יתאים חומר ריסוס שפועל טוב יותר מולם.

 

מתי כדאי לבצע ריסוס כנגד ג'וקים?

ריסוס נגד ג'וקים מומלץ לבצע אחת לשנה במיוחד כאשר מתחיל הקיץ. זה השלב שהיצורים החומים מתחילים לצאת מהאזורים שהם מתחבאים בהם. על ההדברה מומלץ לחזור אחת לשנה ולדאוג שמתבצע גם ריסוס באזור הביובים.

 

 צריכים הדברה? פנו יונתן הלל מחברת הדברה סנטר

לערוץ היוטיוב של החברה לחצו כאן

מוזמנים להתעדכן בעמוד הפייסבוק

מפה
וידאו
המלצות
כוכי אברהם
כוכי אברהם
27/12/2019

שירות סבלני, אדיב ואמין של כל הצוות הנהדר שלכם. המלצתם לנו בדיוק איזה מזגן אנחנו צריכים לפי גודל החדר והמיקום שלו בבית וגם המחיר שלכם היה אטרקטיבי לעומת האחרים. מהיום אתם הבלעדיים שלי במזגנים

אור חנוכה
אור חנוכה
01/04/2019

קיבלנו את הדירה שלנו ממש לפני שבוע והחלטנו לארח משפחה לחג הפסח, פעם ראשונה שהדלקנו את המזגן החדש שקיבלנו מהקבלן והוא פשוט לא עבד! לאחר שיחה קצרה עם נציג החברה הבחור שלכם היה אצלנו תוך פחות משעה גם בערב החג! תודה ענקית לכל הצוות על המענה המהיר, האכפתיות והאנושיות שלא זכינו לה מאף חברת מזגנים אחרת!

שרון קולינס
שרון קולינס
24/07/2019

פתאום הגיע השרב בבום גדול והמזגן במשרדי החברה שלנו הפסיק לקרר, שכל הטכנאים היו עסוקים ורצו להגיע תוך 3 ימי עסקים אתם הגעתם עוד באותו היום ותיקנתם את המזגן ממש מהר ובמחיר סביר

אופק ודקלה
אופק ודקלה
01/11/2019

האינטרקציה עם נציג החברה הייתה ממש טובה, הגעה מהירה, שירות טוב, המחיר היה קצת גבוה אבל לבסוף קיבלנו הנחה

תום ברקאי
תום ברקאי
09/10/2017

היה קצת קשה לתפוס אתכם בשעות הבוקר המוקדמות אבל ברגע שעניתם הבחור שלכם היה אצלי בדירה תוך 40 דקות, שירות מהיר וגם מחיר טוב

אלברט בן חמו
אלברט בן חמו
26/01/2018

אחרי שקיבלנו עליכם המלצות מחברים הגעתם אלינו להתקנת מזגן מיני מרכזי במשרדי החברה ברמת גן, הצוות שלכם ביצע עבודה יסודית ברמה גבוהה, הדמפרים הותקנו בצורה אסתטית ותעלות המזגן הוצבו במיקום הנכון. פשוט להסיר בפניכם את הכובע

לקבלת הצעת מחיר השאירו פרטים או חייגו: 055-9379-389